72403L10P
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
72403L10P
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 16-DIP (0.300", 7.62mm)
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 256 (64 x 4)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Asynchronous
Current - Supply (Max) : 35mA
Data Rate : 10MHz
Programmable Flags Support : No
Package : Tray
FWFT Support : No
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 55ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Through Hole
Series : 7200
Supplier Device Package : 16-PDIP
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 4.5 V ~ 5.5 V
Base Product Number : 72403
Retransmit Capability : No
Description : IC FIFO ASYNC 64X4 55NS 16DIP
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union
Model Number : 72403L10P
Contact Now
Asynchronous FIFO 256 (64 x 4) Uni-Directional 10MHz 55ns 16-PDIP